Pomôžte nám prosím zistiť v našom prieskume ako je Ariana Richards známa na Slovensku a v Čechách a zahlasujte v ankete.


Ariana's wallpapers are available to download HERE
galleryariana.com
ariana.org

The First Slovak Unofficial Website
 

Born Free: A New Adventure (Volanie divočiny: Nové dobrodružstvo)

Obsah filmu Volanie divočiny: Nové dobrodružstvo.

Born Free: A New AdventureOriginálny názov: Born Free: A New Adventure
Slovenský názov: Volanie divočiny: Nové dobrodružstvo
Rok výroby: 1996
Réžia: Tommy Lee Wallace
Hrajú: Ariana Richards, Linda Purl, Chris Noth, Jonathan Brandis, Lea Moreno Young, John Matshikiza, Pamela Nomvete


Správca parku Luello cestou domov usmrtí autom v noci starú levicu. Mláďa ktoré po nej ostane dá do opatery miestnej lekárky Eleanor Porterovej (Linda Purl) a jej dcéry Val (Ariana Richards), ktorá si levíča ihneď zamiluje a nazve ho Elsa, podľa známej levice z knihy Volanie divočiny. Ďalší dej filmu sa odohráva rok od tejto udalosti. Do Afriky prichádza americký doktor David Thompson (Chris Noth) so svojimi dvoma deťmi Randallom (Jonathan Brandis) a Ginou (Lea Moreno), ktorí so zmenou prostredia absolútne nie sú spokojní. Zvlášť Rand znáša odlúčenie od prieteľov a svojich záujmov veľmi ťažko a tak sa ku všetkým krásam, ktoré prináša nové pôsobisko jeho otca stavia flegmaticky, ba chvíľami až apaticky. Jeho vnútorný konflikt jedného dňa vyústi do rozhodnutia, že opustí osadu a vydá sa na cestu k vzdialenému jazeru, kde si plánuje nájsť prácu. List na rozlúčku, ktorý po sebe zanechá, nájde okrem iných aj Val a rozhodne sa priviesť Randa k rozumu. Vydá sa za ním spolu s levicou Elsou, ktorá za ten rok už poriadne podrástla a stala sa z nej úctihodná "mačička". Val sa podarí Randa nájsť a prehovoriť aby sa vrátil. Cestou späť sa Rand a Val spriatelia, ba možno aj viac, než len spriatelia. Keďže je levica Elsa už takmer dospelá, začínajú sa po nej obzerať divé levy, čo sa pre obyvateľov osady stáva čím ďalej tým viac nebezpečné a preto správca Luello rozhodne, že je najvyšší čas umiestniť Elsu do ZOO. Randa a Val však napadne skvelá myšlienka vypustiť Elsu na slobodu, tak ako to spravila autorka knihy Volanie divočiny Joy Adamsonová. Správca touto myšlienkou nie je nadšený, ale napokon súhlasí a dá im tri týždne na to, aby sa im podarilo Elsu naučiť prežiť v divočine. Spočiatku sa navykanie domáceho maznáčika Elsy na divočinu naozaj zdá nereálne, ale po tom čo ju Val a Rand nechajú dlhú dobu o hlade, začínajú sa v nej prebúdzať staré lovecké inštinkty šelmy a Elsa sa pokúša o prvé úspechy v love. Najskôr jej v tom treba trochu pomôcť a puškou skoliť "neposlušnú" gazelu, ktorá sa snaží útekom zachrániť si holý život, no ozajstné lovecké triumfy na seba nenechajú dlho čakať a Elsa je pripravená na život v divočine. Aktéri príbehu to zakrátko spoznajú na vlasnej koži, keď sa Elsa tri dni neukáže doma. Vyberú sa ju hľadať a s potešením zisťujú, že si našla v prírode partnera, ktorý ju akceptoval.

Arianina filmová rola: - Ariana hrá vo filme Born Free: A New Adventure priateľské, aj keď trochu odmerané dievča Val Porterovú, ktorú vychováva len matka. Navštevuje miestnu školu a má doma menší zverinec opustených zvierat o ktoré sa stará. Najväčšie starosti jej robí roztopašná levica Elsa.

Moje hodnotenie filmu:

Celkový dojem: 86% - Dobrý, nenáročný, rodinný, TV film odohrávajúci sa v prekrásnej Africkej prírode so sympatickými hercami.
Arianin herecký výkon: 90%
- Hoci Ariana v tomto filme opäť nesklamala divákov po hereckej stránke, predsa len rola Val Porterovej neposkytovala veľa možností na predvedenie jej hereckých kvalít a až na pár emocionálnych vzplanutí je Val úplne kľudná postava bez výrazných citových prejavov.
Arianin šarm vo filme (charizma filmovej postavy): 94%

Viac informácií o filme získate v databáze imdb na nasledujúcej linke: IMDB Born Free: A New Adventure (1996)

Born Free: A New Adventure

Click to zoom ->
Click to zoom ->
Click to zoom ->
Click to zoom ->
Click to zoom ->
Click to zoom ->
Click to zoom ->
Click to zoom ->
Click to zoom ->
Google
Based on Etomite Content Management System. Ariana Richards - The First Slovak Unofficial fansite. Created by Steven Hollywood
Powered by Etomite CMS.