Pomôžte nám prosím zistiť v našom prieskume ako je Ariana Richards známa na Slovensku a v Čechách a zahlasujte v ankete.


Ariana's wallpapers are available to download HERE
galleryariana.com
ariana.org

The First Slovak Unofficial Website
 

Grand Tour: Disaster in Time (Strata času)

Obsah filmu Strata času.

Grand Tour: Disaster in TimeOriginálny názov: Grand Tour: Disaster in Time
Slovenský názov: Strata času
Rok výroby: 1992
Réžia: David Twohy
Hrajú: Ariana Richards, Jeff Daniels, Emilia Crow, Jim Haynie, Marilyn Lightstone, George Murdock, David Wells


Po tragickej smrti svojej manželky sa vdovec Ben Wilson (Jeff Daniels) rozhodne spolu so svojou dcérkou Hillary (Ariana Richards) zariadiť si v meste Greenglen malý hotelík. Ešte nie je ani poriadne dokončený, keď o ubytovanie zažiada žena - sprievodkyňa niekoľkočlennej skupinky podivne vyzerajúcich ľudí. Ben nemá ani tušenie, že sa jedná o cestovateľov v čase z budúcnosti, ktorí sa chodia pozerať na prírodné katastrófy, ktoré sa odohrali v minulosti a že ich návštevou sú poctení len preto, že onedlho má na polovicu mestečka padnúť meteorit a zrovnať zo zemou celú jeho západnú časť. Tak sa aj stane. Meteorit spadne a turisti z budúcnosti sa vyžívajú nad skvelým prírodným divadlom. V kráteri a zničených troskách však skončí mnoho nevinných ľudských obetí. Benovi začne pomaly dochádzať, že títo ľudia nemajú všetky kolieska v hlave pohromade a príde aj na to, že nie sú z jeho časového obdobia. Na druhý deň je presvedčený, že skupinka cestovateľov v čase sa už odhlásila z hotela a že išli kade ľahšie do budúcnosti. Bohužiaľ mýlil sa. Naši milí cestovatelia si svoju dovolenku v minulosti trochu predĺžili, pretože mali na pláne pozrieť si ešte výbuch miestnej školy, o ktorom vedeli, že nastane, kôli poruche na plynovom potrubí. O výbuchu samozrejme nikomu nemohli povedať, aby nenarušili časové kontinuum. Ben ich však našiel v starom mlyne, ako si leštia svoje ďalekohľady a celí netrpezliví očakávajú ohromujúci výbuch školy, ktorá sa po páde meteoritu stala provizórnou stanicou prvej pomoci, kde dobrovoľnú pomoc pre obete meteoritu poskytuje aj Benova dcérka Hillary. Keď sa to Ben dozvie s hrôzou beží rýchlo do školy aby všetkých varoval a hlavne aby zachránil svoju dcéru. Žiaľ príde neskoro. Celá škola vyletí do povetria a v priebehu pár sekúnd sa zmení na hromadu triesok. Ben len zázrakom unikne smrti. Je na pokraji psychického zrútenia. Vyčíta si smrť svojej manželky, ktorá zahynula pri náraze auta, ktoré riadil Ben do saní ťahaných koňom, ktorý zrazený v smrteľnej agónii rozkopol predné sklo ich auta a kopytom zabil jeho ženu. A teraz prišiel ešte aj o malú 11 ročnú dcérku. Cestovatelia v čase si prišli na svoje a spokojne odchádzajú do iného časového obdobia poobzerať si iné katastrófy. Nikoho z nich nezaujíma aký dopad majú tieto katastrófy na ľudské osudy a životy. Len jedna mladá cestovateľka nenápadne podá Benovi špeciálny pas s mikročipmi, pomocou ktorého sa dá cestovať v čase. Stačí do neho dať pečiatku s dátumom dňa do ktorého sa chcete vrátiť. Ben sa tejto ponúknutej šance zmeniť minulosť chytí a začne konať. Vráti sa o deň späť do minulosti a pokúsi sa dať veci do poriadku.

Arianina filmová rola: - Ariana hrá vo filme Grand Tour: Disaster in Time rolu Hillary Wilson - dcéru Bena Wilsona. Hillary je veľmi bystré a nadané dievča. Snaží sa svojmu otcovi zo všetkých síl pomáhať pri prevádzkovaní hotela. Navyše po dopade meteoritu na mesto, sa stáva dobrovoľnou pomocníčkou v centre pomoci obetiam katastrófy.

Moje hodnotenie filmu:

Celkový dojem: 85% - Film Grand Tour: Disaster in Time je príjemný a celkom solídne natočený sci-fi snímok, ktorý určite poteší nejedného milovníka filmov tohto žánru.
Arianin herecký výkon: 100% - Veľmi sympatická rola. Hillary je zlaté, bezproblémové a obetavé dievča. Vzhľadom na Arianin nízky vek vo filme to je proste skvelý a prirodzený herecký výkon.
Arianin šarm vo filme (charizma filmovej postavy): 100%

Viac informácií o filme získate v databáze imdb na nasledujúcej linke: IMDB Grand Tour: Disaster in Time


Grand Tour: Disaster in Time

Click to zoom ->
Click to zoom ->
Click to zoom ->

Diskutovať o tomto filme môžete na našom FILMOVOM FÓRE.

Google
Based on Etomite Content Management System. Ariana Richards - The First Slovak Unofficial fansite. Created by Steven Hollywood
Powered by Etomite CMS.