Pomôžte nám prosím zistiť v našom prieskume ako je Ariana Richards známa na Slovensku a v Čechách a zahlasujte v ankete.


Ariana's wallpapers are available to download HERE
galleryariana.com
ariana.org

The First Slovak Unofficial Website
 

Tremors 3: Back to Perfection (Chvenie 3: Návrat do Perfection)

Obsah filmu Chvenie 3: Návrat do Perfection.

Tremors 3: Back to PerfectionOriginálny názov: Tremors 3: Back to Perfection
Slovenský názov: Chvenie 3: Návrat do Perfection
Rok výroby: 2001
Réžia: Brent Maddock
Hrajú: Ariana Richards, Michael Gross, Shawn Christian, Susan Chuang, Charlotte Stewart, Tony Genaro, Billy Rieck


Burt Gummer, legendárny zabiják obrovských prehistorických, podzemných plazov - graboidov, sa vracia domov do malého púštneho mesta Perfection aby si oddýchol. Po príchode vidí, že celé mestečko žije zo zašlej slávy z pred jedenástich rokov, keď mesto a aj celé priľahlé údolie okupovali graboidi. Jodi Chang, mladá aziatská obchodníčka predáva vo svojom krámiku graboidie suveníry. S obchodom jej pomáha Nancy Sterngood s dcérou Mindy (Ariana Richards). Novousadlík Jack aj so svojím asistentom Bufordom majú malú cestovnú kanceláriu. Náplňou ich práce je voziť turistov na graboidie safari do údolia a hrať na nich fingované útoky graboidov. Takto si toto púštne mestečko v Nevade s piatimi obyvateľmi spokojne nažíva, až sa jedného dňa do údolia vrátia skutoční graboidi. Celé mestečko je odrazu v pohotovosti. Burt zvolá v Jodiinom obchodíku poradu a nasledujúci deň sa spolu s Jodi, Jackom a Miguelom, chovateľom dobytka z neďalekého ranča, vydávajú na lov graboidov. Cestou stretávajú agentov CIA, ktorí im pod hrozbou vyvlastnenia majetkov zakážu vykynožiť tento vzácny živočíšny druh skôr ako sa im podarí chytiť živého graboidieho jedinca. Oveľa nepríjemnejšie než agenti CIA je pre nich zistenie, že graboidi sú v údolí dlhšie než predpokladali a tak stihli zmutovať na shriekerov - nebezpečnejšiu a po zemskom povrchu pohybujúcu sa graboidiu formu. Cestou za nimi im cestu odreže obrovský biely graboid El Blanco, ktorý ich svojou prítomnosťou drží v šachu. Kôli nemu musia prespať v noci na skalách, čím shriekeri získavajú čas na zmutovanie do tretieho a najnebezpečnejšieho graboidieho štádia - ass blasterov, graboidov schopných lietania. V neľútostnom boji s týmito vzdušnými predátormi prídu o všetky zbrane a na starom smetisku, kam sú ass blastermi zahnaní, im neostáva nič iné, len improvizácia a vynachádzavosť, pomocou ktorých sa im podarí dotieravé monštrá zlikvidovať. Ani Nancy a Mindy sa v meste nenudia, pretože jeden z ass blasterov sa zatúlal práve tam a snaží sa ich atakovať v obchodíku, kam sa pred ním skryli. Mindy mu však podhodí obrovský kus ohriatej šunky, čím stratí záujem o ne, prežerie sa tovarom v obchode a upadne do kómy. Takto získajú živého ass blastera, ktorého však nezveria do rúk chlapíkom od CIA, pretože tí sa počas filmu tiež stanú potravou pre monštrá, ale naložia s ním po svojom. Predajú ho kabaretným umelcom Royovi a Sigfriedovi do Las Vegas.

Arianina filmová rola: - Ariana hrá vo filme Tremors 3: Back to Perfection rolu Mindy Sterngood - Nancyinu dcéru. Mindy je tak trochu drzá a hlavne malým mestom poriadne znudená mladá žena, ktorá ale nemá peniaze na štúdium, tak si privyrába ako čašníčka v meste Bixby. Celú dobu je platonicky zamilovaná do Jacka Sawyera, ktorý si ale viac rozumie s obchodníčkou Jodi.

Moje hodnotenie filmu:

Celkový dojem: 90% - Film Tremors 3: Back to Perfection žánrovo spadá pod Sci-fi, Horror a Komédiu. Po vzhliadnutí filmu súdim, že sci-fi to je určite, ale horrorom a komédiou by som tento film zrovna nenazval. Vo filme nie je nič z čoho by vám tuhla krv v žilách a ani nič, z čoho by ste sa od smiechu chytali za bruchá. Je to ale dobre namiešaná a príjemná zmes napätia, dobrodružstva a úsmevných scén so skvelými filmovými hláškami hlavných predstaviteľov. Hoci je toto tretie pokračovanie filmovej série Tremors o poznanie menej zaujímavé, než predchádzajúce diely, stále je to vynikajúca zábava a napätie na úrovni.
Arianin herecký výkon: 100% - Po Jurskom Parku opäť jedna hysterická, ukričaná rola a také Ariana zvláda na jedničku.
Arianin šarm vo filme (charizma filmovej postavy): 95%

Viac informácií o filme získate v databáze imdb na nasledujúcej linke: IMDB Tremors 3: Back to Perfection

 

Vysvetlivky:

Graboid - (slov. Drapák) Obrovský, tlstý, mäsožravý plaz alebo červ, žijúci pod zemou a striehnúci na svoje obete. Orientuje sa podľa hluku na zemskom povrchu.

Shrieker - (slov. Vreskúň) Menšia, avšak nebezpečnejšia graboidia mutácia. Shriekeri sa pohybujú po zemskom povrchu a orientujú sa podľa telesnej teploty. Navyše vydávajú nepríjemný vrešťavý zvuk, podľa ktorého boli pomenovaní.

Ass blaster - (slov. Strielací zadok) Mutácia podobná Shriekerovi, ale má krídla a pomocou chemickej reakcie telesných tekutín dokáže vystreliť zo zadnej časti tela prúd ohňa, ktorý mu pomáha odpútať sa od zeme a vzlietnúť.

Tremors 3: Back to Perfection

Click to zoom ->
1.
Click to zoom ->
2.
Click to zoom ->
3.
Click to zoom ->
4.
Click to zoom ->
5.
Click to zoom ->
6.
Click to zoom ->
7.
Click to zoom ->
8.
Click to zoom ->
9.

Popis k obrázkom:

1. Hi, Jodi. - Mindy vchádza do obchodu a zdraví sa s Jodi.

2. Mom, tape is a total statement. - Doniesla Jackovi nohavice polepené lepiacou páskou, ale jej matka ju hreší, že mala nohavice zašiť a nie len zalepiť páskou.

3. ...and trying to survive my mother. - Sťažuje sa Burtovi, že jej matka ide na nervy.

4. This is what you guys do all day? - Znudená sediac v Bufordovom terénnom vozidle nezaujato komentuje Bufordovu a Jackovu nezáživnú prácu.

5. Prvou graboiďou obeťou sa stáva Buford. Mindy zdesená vyskočí zo sedadla a s hrôzou sleduje ako Buford mizne v graboidej papuli pod zemský povrch.

6. Jack sa ocitá v smrteľnom nebezpečenstve a Mindy mu signalizuje, aby sa nehýbal a nerobil žiaden hluk, ktorým by sliediaceho graboida na seba upútal.

7. Shut the hell up! - Snaží sa zachrániť skupinku turistov tým, že im vysvetľuje aby spravili hluk zahodením rôznych predmetov ďaleko od seba, čím odlákajú graboida a rýchlo nastúpia do Jackovho terénneho auta.

8. You want noise, Burt? l copy that. - Na streche obchodu pomáha Burtovi svojím discmanom vytvoriť cez vysielačku hluk na odlákanie obrovského bieleho graboida El Blanca.

9. lt's coming back! - Mindy a jej matka s hrôzou sledujú ako sa ass blaster cez zamknuté dvere dobíja do obchodu.


Diskutovať o tomto filme môžete na našom FILMOVOM FÓRE.

Google
Based on Etomite Content Management System. Ariana Richards - The First Slovak Unofficial fansite. Created by Steven Hollywood
Powered by Etomite CMS.